Skip to: site menu | section menu | main content

SörbyÄngens Boule : Örebro

It is all about Boule...
Currently viewing: SörbyÄngens Boule » Open»Resultat 2007

Välkommen till
SörbyÄngen Open...

Gravatar example

 

Här är en resultat tabell över hur tävlingen gick!

 

Resultat från SörbyÄngen Open 2007-05-05—06

Generationsracet

1.LooStening
JörgenStening                                 SörbyÄngen/ Mora-Orsa

2. Oliver Qvarnström
 Fredrik Engström                          SörbyÄngen

3. Rebecka Bergström
Magnus Bergström                         Boule von Platen

3. Emma Bergström
 Annika Bergström                          Boule von Platen

5. Oliver Söderlund
 Sven-Åke Johansson                       Klotskallarna

5. Fanny Fransson-Bergetoft
 Ulf Bergetoft                                       SörbyÄngen

5. Isa Lindberg-Olofsson
 Robert Lindberg                                SörbyÄngen

5. Amanda Sandström
 Mikael Sandström                            SörbyÄngen

 

Juniorer dubbel

1. Oskar Augustsson
 Adam Nilsson                                     SörbyÄngen

2. Amanda Sandström
Loo Stening                                           SörbyÄngen

3. Oliver Qvarnström
Anders Bernström                              SörbyÄngen

3. Anna-Maria Ericsson
 Dag Andersson                                    Eskilstuna

5. Robin Sjöberg
 Mattias Larsson                                   Eskilstuna

5. Niklas Larsson
 Martin Larsson                                    Eskilstuna

5. Emil Björklund
Oliver Söderlund                                  018 PS/ Klotskallarna

 

Damer dubbel

1. Birgitta Bäcklund
Britt Rosén                                              Klotskallarna/Krylboularna

2. Gunilla Eriksson
Britt Mossberg                                        Bordeaux

3. Eva Granberg
 Inga Lindström                                      Klotskallarna

3. Anne-Maith Persson
 Inga Karlsson                                          Bordeaux

 

Öppen dubbel

1. Göte Bäcklund
 Peter Olsson                                             Klotskallarna/ Krylboularna

2. Jerry Karlsson
Pauli Mäkitalo                                         Gripsholm

3. Jörgen Stening
Erik Johansson                                        Mora-Orsa

3. Tomas Sjöberg
 Nilserik Larsson                                      Eskilstuna

 

Öppen trippel

1. Jerry Karlsson
Pauli Mäkitalo
 Hannu Mäkitalo                                     Gripsholm

2. Per Carlsson
Roland Frans
Leif Salovara                                            Klotskallarna

3. Oskar Augustsson
Adam Nilsson
 Axel Svedberg                                        SörbyÄngen

3. Kari Tikkanen
 Henry Steffensen
Johans Westling                                    Klotskallarna/ Svärdsjö

 

Veteraner dubbel 55

1. Arne Mattsson
Göran Gustavsson                                  Oppboga

2. Henry Dahlin
Leif Abrahamsson                                   Telje

3. Göte Bäcklund
Birgitta Bäcklund                                  Klotskallarna

3. Britt Rosén
Peter Olsson                                              Krylboularna

 

Back to top